Audyt fotowoltaiczny i konsultacja

Audyt fotowoltaiczny jest więc niczym innym jak pierwszym krokiem w posiadaniu własnej instalacji fotowoltaicznej

Na przestrzeni ostatnich lat fotowoltaika stała się najpopularniejszym źródłem energii wśród pozostałych odnawialnych źródeł energii. Wystarczy zamontować ją na dachu swojego domu, aby móc cieszyć się oszczędnościami związanymi z energią elektryczną. Istotnym jest jednak, aby instalacja paneli słonecznych była odpowiednio dobrana do zapotrzebowania budynku na energię elektryczną. W tym celu należy wykonać analizę energetyczną, czyli audyt fotowoltaiczny.

Inwestorzy indywidualni oraz firmy nie mają obowiązku wykonywania audytu fotowoltaicznego! W Easy Energy Solar audyt wliczony jest w cenę instalacji i stanowi załącznik naszej kompleksowej oferty.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakich oszczędności możesz się spodziewać, po zamontowaniu fotowoltaiki na swoim domu, zadzwoń do nas i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ!

Cel audytu fotowoltaicznego: dobra kalkulacja

Celem audytu fotowoltaicznego jest przeprowadzenie wnikliwej analizy, która pokaże, czy dana inwestycja dla konkretnego typu obiektu będzie w ogóle wykonalna. Audyt pozwala również oszacować opłacalność całej inwestycji i dostosować wielkość systemu fotowoltaicznego. Tak by instalacja była odpowiednio dobrana do zapotrzebowania energetycznego danego budynku. Audyt przeprowadzamy na podstawie wywiadu z Państwem, dzięki czemu audytor uzyskuje niezbędne informacje. Na początku musimy dokładnie policzyć, ile w skali na przykład roku wydają Państwo na energię elektryczną. Wówczas na podstawie zdobytej wiedzy ustalamy odpowiednią moc i położenie paneli. Ustalamy, gdzie powinny się znajdować panele i jak dalece okażą się dla Państwa opłacalnym rozwiązaniem.

audyt fotowoltaiczny

Audyt energetyczny jako dokument może być wymagany w przypadku instytucji państwowych nastawionych na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do przygotowania opisu i specyfikacji przedmiotu zamówienia publicznego.

5 Etapów Audytu Energetycznego

1 | Wywiad z inwestorem, który dostarczy nam podstawowych informacji dotyczących danego obiektu

2 | Wybór konstrukcji wsporczej dla instalacji, czy instalacja powinna znajdować się na dachu budynku, czy na gruncie. Jest to bardzo istotne pod względem doboru odpowiedniej konstrukcji, która zmaksymalizuje produkcję energii oraz dla bezpieczeństwa

3 | Analiza zacienienia, tak by generować jak największą ilość energii ze słońca

4 | Obliczenie ilości wyprodukowanej energii, tak że każdy element tych obliczeń to indywidualny czynnik: lokalizacja, kąt nachylenia, oraz straty, które wynikają np. z zacienienia

5 | Analiza ekonomiczna, czyli sposoby finansowania inwestycji fotowoltaicznej oraz spadku uzysku energii na przestrzeni lat, czy rozliczanie się z zakładem energetycznym i prognoza wzrostu cen energii elektrycznej

Chociaż audyt fotowoltaiczny nie jest wymagany w prywatnych gospodarstwach domowych, to warto go wykonać. Zminimalizuje to, lub całkowicie wyeliminuje problemy z błędnym zaprojektowaniem i wykonaniem instalacji fotowoltaicznej.

Zapraszamy do kontaktu już dziś, w celu umówienia się na bezpłatną konsultację

Zespół EES

Fotowoltaika to inwestycja!

Ofertę kierujemy do
— sektora biznesowego: firm i przedsiębiorstw
— rolników, właścicieli gruntów
— prywatnych osób

Firma Easy Energy Solar wykonuje montaż paneli słonecznych i fotowoltaiki na terenie miast z Wielkopolski: Poznań, Leszno, Śrem, Kościan, Września, Jarocin, Nowy Tomyśl, Wolsztyn, Szamotuły Oborniki Wielkopolskie, Gniezno, Mosina, Konin, Swarzędz, Ostrów Wielkopolski i okolice.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami,
chętnie pomożemy!

Scroll to Top
Zapytaj o wycenę