Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm

Jeśli prowadzisz firmę i dysponujesz niezagospodarowaną powierzchnią na dachu swojej siedziby lub wokół terenu, na którym prowadzisz swoją działalność, to powinieneś rozważyć instalację fotowoltaiki. Wykorzystaj niepodważalny potencjał, jaki ma energia słoneczna, by zmniejszyć koszty prowadzenia swojego biznesu. Dach jest to idealne miejsce pod budowę systemów fotowoltaicznych. Jeśli masz pytania i jesteś zainteresowany, naszą ofertą: Fotowoltaika dla firm, prosimy o kontakt. Przeprowadzimy audyt fotowoltaiczny w Twojej firmie, doradzimy i zrealizujemy kompleksowo i profesjonalnie zlecenie dla Ciebie!

Fotowoltaika Dla Firm — co zapewniamy:

  • Indywidualne rozwiązania – naszą ofertę każdorazowo dopasowujemy do konkretnych potrzeb każdego biznesu
  • Projekt instalacji fotowoltaicznej, który jest bezpłatny i zawiera wizualizację rozmieszczenia modułów oraz prognozę rocznego uzysku energii elektrycznej i szacowaną stopę zwrotu z inwestycji
  • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania i innej formy wsparcia finansowania fotowoltaiki dla firm
  • Kompleksową realizację całego systemu fotowoltaicznego, opartego na komponentach sprawdzonych i renomowanych marek: LONGi Solar, JinkoSolar, Exe Solar czy Ja Solar
  • Gwarancję i pełną obsługę po sprzedażową.

Fotowoltaika w Firmie- czy to się opłaca?

Korzyści wynikające z posiadania instalacji fotowoltaicznej na dachu domu jednorodzinnego są od wielu już lat dość oczywiste. Wszystko dzięki nowej Ustawie o OZE, która pozwala na bilansowanie energii w systemie upustów. Dla przypomnienia kształtuję się to następująco: dla instalacji o mocy do 10KW za 1kwh wprowadzoną do sieci możemy odebrać 0,8 jej wartości, dla instalacji powyżej 10KW, nie większych jednak niż 40KW (do 50KW od lipca 2018 roku) stosunek ten wynosi 1 do 0,7.
Przy czym w pierwszej kolejności konsumujemy prąd, z instalacji pv a nadwyżki przekazywane są do sieci, które wykorzystujemy w momencie zwiększonego zapotrzebowania. Dlatego między innymi korzystnie ogrzewać dom energią elektryczną. Koszty takiego ogrzewania mogą wówczas wynieść nawet 0zł.
Do połowy 2019 roku, Przedsiębiorca nie mógł skorzystać z systemu netmeteringu- bilansowania, był traktowany jako, niezależny wytwórca energii w związku z czym odsprzedawał nadwyżki po stawkach hurtowych.

Obniżenie rachunków w firmie nawet o 80% dadzą oszczędności, które można przeznaczyć na rozwój biznesu!

 Zmiany z korzyścią dla Przedsiębiorców od lipca 2019 roku

Prosument Energii Odnawialnej

W lipcu 2019 roku Rząd przyjął Pakiet prosumencki, który przewiduje korzystne zmiany dla Przedsiębiorców. Wprowadzenie nowej definicji „prosumenta energii odnawialnej” i objęcie nią przedsiębiorców, Prosument może wytwarzać energię elektryczną w mikroinstalacji i zostaje objęty systemem upustów (moc do 50kW). Taka sytuacja stwarza możliwość wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby. Zakład energetyczny staje się „magazynem”, w którym Przedsiębiorca przechowuje nadwyżkę wyprodukowanej energii elektrycznej i odbiera ją w momencie zwiększonego zapotrzebowania. Współczynniki upustu zostają takie same jak dla osób fizycznych, tj. do 10KW- 0,8. Powyżej 10KW do 50KW -0,7. Zostaje wprowadzony dłuższy cykl rozliczeniowy. Energię zgromadzoną w „magazynie” będzie można odebrać w ciągu 18 miesięcy.

Co musi zrobić przedsiębiorca, aby wytwarzać energię z PV powyżej 50KW oraz odsprzedawać nadwyżki?

1. Po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych konieczne jest zgłoszenie przez Przedsiębiorcę do sieci elektroenergetycznej (Zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej).

2. Przedsiębiorca deklaruje, że będzie wytwarzał energię na własne potrzeby i składa wniosek o zamontowanie licznika dwukierunkowego. ZE (Zakład Energetyki) ma 30 dni na wydanie decyzji i wymianę licznika. ZE wydaje także Oświadczenie przystosowania do sieci elektroenergetycznej Energa Operator.

3. Kolejnym krokiem jest podpisanie dwóch umów z ZE: Umowa nr 1 o świadczenie usług dystrybucji oraz Umowa nr 2 na sprzedaż nadwyżek energii wyprodukowanej z mikroinstalacji.

4. Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej. Pozostaje tylko dopisanie PKD 35.11Z na wytwarzanie energii elektrycznej. Inwerter wskaże, nam ile energii wyprodukowała instalacja PV a licznik, ile firma skonsumowała.

5. Właściciel firmy wystawia fakturę z wybraną przez siebie częstotliwością i przekazuje do ZE. Rozliczenie dokonywane jest w formie bezgotówkowej – przelewem na konto firmowe.

Korzyści z instalacji fotowoltaicznej w firmie jest o wiele więcej

Zakup instalacji fotowoltaicznej to inwestycja firmowa. Warto mieć na uwadze fakt, iż mamy do odliczenia pełny VAT na poziomie 23% Inwestycja jest również kosztem w firmie – tak więc mamy oszczędności w związku odliczeniami od podatku dochodowego. Obniżenie rachunków w firmie nawet o 80% dadzą oszczędności, które można przeznaczyć na inne cele.

LEASING dla firm

Raty leasingowe można rozłożyć nawet na 6 lat i cieszyć się z comiesięcznego kosztu!

Forma finansowania: Leasing

Leasing to forma finansowania znana prawie każdemu przedsiębiorcy. Z tej opcji można skorzystać nie tylko na sfinansowanie podjazdu w firmie, ale również na instalację fotowoltaiczną. Raty leasingowe można rozłożyć nawet na 6 lat i cieszyć się z comiesięcznego kosztu (leasing operacyjny) i pełnego odliczenia VAT.

Fotowoltaika to inwestycja!

Ofertę kierujemy do
— sektora biznesowego: firm i przedsiębiorstw
— rolników, właścicieli gruntów
— prywatnych osób

Firma Easy Energy Solar wykonuje montaż paneli słonecznych i fotowoltaiki na terenie miast z Wielkopolski: Poznań, Leszno, Śrem, Kościan, Września, Jarocin, Nowy Tomyśl, Wolsztyn, Szamotuły Oborniki Wielkopolskie, Gniezno, Mosina, Konin, Swarzędz, Ostrów Wielkopolski i okolice.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami,
chętnie pomożemy!

Scroll to Top
Zapytaj o wycenę