Fotowoltaika dla Twojego domu
Instalacje fotowoltaiczne dla domu jednorodzinnego to idealne rozwiązanie, by znacząco obniżyć rachunki za prąd. Wykorzystują potencjał energii drzemiącej w słońcu na potrzeby wszystkich domowników. Własna instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu czy działce Twojego domu w prosty sposób umożliwi Ci produkcję darmowej energii elektrycznej dla Ciebie i Twoich bliskich. W warunkach nasłonecznienia, jakie występują na terenie Polski, z każdego kilowata zainstalowanej mocy szczytowej instalacji fotowoltaicznej (kWp) może powstać blisko 1000 kWh energii elektrycznej. Zapoznaj się z naszą ofertą: Fotowoltaika dla domu i stań się niezależny energetycznie już dziś!
Fotowoltaika dla domu:
- Indywidualne podejście do każdego klienta – oferta każdorazowo dopasowywana jest do potrzeb każdego klienta
- Bezpłatny projekt instalacji fotowoltaicznej zawierający wizualizację rozmieszczenia modułów. Prognozę rocznego uzysku energii elektrycznej i szacowaną stopę zwrotu z inwestycji
- Pomoc w pozyskaniu dofinansowaniu oraz doborze najlepszej opcji finansowania inwestycji
- Realizację budowy systemu opartego na komponentach wysokiej jakości
- Obsługę i gwarancję po sprzedażową
Fotowoltaika w gospodarstwie domowym- czy to się opłaca? Czy korzystnie jest ogrzewać dom energią elektryczną?
Korzyści wynikające z posiadania instalacji fotowoltaicznej na dachu domu jednorodzinnego są od wielu już lat dość oczywiste. Wszystko dzięki nowej Ustawie o OZE, która pozwala na bilansowanie energii w systemie upustów. Dla przypomnienia kształtuję się to następująco: dla instalacji o mocy do 10KW za 1kwh wprowadzoną do sieci możemy odebrać 0,8 jej wartości, dla instalacji powyżej 10KW, nie większych jednak niż 40KW (do 50KW od lipca 2018 roku) stosunek ten wynosi 1 do 0,7.
Przy czym w pierwszej kolejności konsumujemy prąd, z instalacji pv a nadwyżki przekazywane są do sieci, które wykorzystujemy w momencie zwiększonego zapotrzebowania. Dlatego między innymi korzystnie ogrzewać dom energią elektryczną. Koszty takiego ogrzewania mogą wówczas wynieść nawet 0zł.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie,
dbając o jego zadowolenie ze świadczonej usługi
Decydując się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kW, można odebrać nawet 80% energii wysłanej do sieci!
Pozostałe 20% to koszty magazynowania energii przez sieć elektroenergetyczną.
Panele dla domu renomowanych firm:
QCELLS – Niemiecka jakość i koreańska siła finansowa
W październiku 2012 Hanwha Q.CELLS stała się częścią Grupy Hanhwa, która jest jednym z 8 największych koncernów w Korei Południowej. Składa się z 56 rodzimych spółek i 190 międzynarodowych. Działa na trzech polach: produkcja, budownictwo i finanse. Technologia i testowanie modułów odbywa się w Niemczech, skąd są kierowane do produkcji seryjnej. Moduły fotowoltaiczne wykonane w technologii Q.ANTUM i Q.ANTUM DUO, co pozwala na osiągnięcie większego uzysku z danej powierzchni. Doskonale sprawuje się przy słabym i mocnym nasłonecznieniu. 12 lat gwarancji na produkt oraz 25 lat gwarancji na moc liniową.
JinkoSolar – obecnie jeden z największych producent modułów fotowoltaicznych, zaraz obok Hanwha Q Cells oraz LONGi Solar (w 2017 roku firma posiadała niemal 10% rynku światowego)
Firma została założona w 2006 roku w Chinach. Posiada 6 zakładów produkcyjnych i 15 filii na całym świecie. Moduły tego producenta charakteryzują się wysoką niezawodnością – roczny spadek mocy wynosi zaledwie 0,5%, co po 25 latach daje moc na poziomie 83,1%. Panele JinkoSolar cechują się standardową wytrzymałością na powiewy wiatru i nacisk pokrywy śnieżnej, ale producent gwarantuje wysoką wydajność nawet w warunkach niskiego nasłonecznienia. W ofercie tego producenta można wybierać pomiędzy modułami o mocy od 225 do 345W, których efektywność wynosi aż 20,45%. Gwarancja na bezawaryjne działanie wynosi 10 lat.
LONGi Solar – firma założona w 2000 roku
Jeden z największych na świecie producentów ogniw fotowoltaicznych i lider w zakresie zwiększania sprawności modułów krystalicznych
Siedziba firmy znajduje się w Chinach, a oddziały w Japonii, Niemczech, Australii, Ameryce, Indiach i Malezji. Jej produkty to wyłącznie moduły monokrystaliczne, których firma jest prawdopodobnie największym producentem. Moduły LONGi są objęte 10-letnią gwarancją, ich moc wynosi 280 do 370 W, a najwyższa wydajność to 19,8%. Po 25 latach producent obiecuje wydajność rzędu 84,5% mocy początkowej. W 2019 roku panele LONGi zdobyły wszystkie wyróżnienia w testach na niezawodność. Wyróżnione zostały nawet panele w technologii PERC, które statystycznie gorzej radzą sobie z testami wilgoci i ciepła. Pod kątem wytrzymałości mechanicznej moduły te wykazują standardowe właściwości.
Exe Solar – Europejska firma z siedzibą we Włoszech
Zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Chinach, Tajwanie i Południowej Korei. Firma zajmuje się produkcją modułów mono- i polikrystalicznych ze standardową, 15-letnią gwarancją na bezawaryjność z możliwością przedłużenia jej do 20 lat. Gwarancja na wydajność wynosi 25 lat, po których upływie spada ona do 85% mocy początkowej, co daje bardzo dobry wynik. Panele tego producenta osiągają moc maksymalną 320W oraz mają sprawność na poziomie 19,55%. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i odpornością ogniową. Firma jest dobrze rozwinięta i działa na rynku od wielu lat.
Ja Solar – założona w 2005 roku w Chinach firma zajmuje się produkcją modułów krzemowych oraz angażuje się w badania nad technologią solarną we własnych ośrodkach badawczych
Posiada 11 zakładów produkcyjnych i ponad 20 filii na całym świecie. Firma znana jest z innowacyjności i jest dobrze rozpoznawalna na rynku fotowoltaicznym – w 2017 roku mogła pochwalić się udziałem w niecałych ośmiu procentach rynku światowego, szczególnie na chińskim rynku. Panele tego producenta mają moc od 260 do 380 W, a ich wydajność waha się na poziomie od 15 do 19%. Producent gwarantuje dziesięcioletnią gwarancję na swoje produkty i zapewnia, że po 25 latach panele będą wykazywały co najmniej 80% mocy.
Prawdziwe zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi pojawiło się wraz z uchwaleniem przepisów, które pozwalają na przesyłanie nadmiaru energii elektrycznej wyprodukowanej przez zainstalowaną w domu instalację fotowoltaiczną do sieci elektroenergetycznej i wykorzystywanie jej w innym momencie, dogodnym dla inwestora- prosumenta
Kim jest prosument? czytaj więcej >>